Honzík

12. února 2009 v 22:38 | Lucka |  Honzík *02
Honzík
Věk : 6 let
Honzík je někdy Dr. Jekyl a jindy Mr. Hyde. V roli Dr. Jekyla se mu dá máloco vytknout. Rád mi se vším pomůže, okamžitě pochopí, co po něm zrovna chci a přitom srší humorem. Vašíkovi okamžitě přinese a podá, co mu na očích vidí a někdy chápe rychleji než já. Při odchodu ze školky se obléká a přitom stihne upozornit kolemjdoucí maminku, aby nekřičela, protože vedle ní spí Vašík. Cestou domů se nabídne, že bude tlačit kočárek než mi poví co všechno ve školce jedl a snědl. A ještě mi ukáže viklavý zub a překvapí mě detailním popisem minerálu, o kterém jsem v životě neslyšela. Pak se stavíme u babičky, kde mi Honzík pomůže svléknout Vašíka i ochotně doběhne ven do kočárku pro zapomenutý dudlík.
To všechno mizí jako mávnoutím proutku ve chvíli, kdy řeknu: "Jdi se oblíct, půjdeme domů." Dr. Jekyl je pryč a Mr. Hyde. sedí v křesle a mlčí a neslyší. Sleduje totiž Krtečka. Jdu oblíkat Vašíka a znovu opakuji : "Jdeme domů!". Mr. Hyde nasadí zapšklý výraz a přesune se za křeslo. Za pár minut je Vašík v bundě, oteplovákách a čepici. Znovu zopakuji tu větu a jdu se sama oblíct. V pokoji vypukne bengál. Vypadá to, jako by odněkud přilít Tarzan. Ozve se uširvoucí kvílení a Mr. Hyde pobíhá z místa na místo. Přitom zakopává o hračky, které měl dávno uklidit. Vašík začne nabírat. Jdeme ven, čekáme. A pak vidím, že Honzík cestou ze školky zapomněl, že se umí sám oblíct. Sedí ve verandě a tragicky brečí. Srdce se svírá, oko nezůstane suché. Přicházejí babičky, které ho společnými silami ho oblékají do bundy. Někdo mu nasazuje čepici. Mezi konejšivými slovy ho zatahá za vlasy. Pláč je pryč. Slyším zlostné : "Co to děláš?" Ve vzduchu se vznáší facka. Nechávám batole přede dveřmi a letím dovnitř sjednat pořádek...
Jdeme domů. Honzík se courá za mnou. Kouká do země a občas vzlykne. U dveří mu podám klíče, on odemkne a podrží mi dveře, aby se nám líp zajíždělo s kočárkem. Sláva, Dr. Jekyl se zase vrátil!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.